Fixtures in Fife Cup, Friendlies
Fife Cup First Round (2pm ko)
Kelty Hearts Raith Rovers artificial
NL Cup Day 1 Semi Finals
Cumbernauld Colts Albion Rovers (@ Broadwood Stadium, 1pm) artificial
Motherwell Airdrieonians (@ Broadwood Stadium, 4pm) artificial
Paul Kelly Memorial Tournament Day 1
Clyde Caledonian Locomotives (@ Petershill Park, ko tbc) artificial
Glasgow Perthshire St Rochs (@ Petershill Park, 4pm) artificial
Pre Season Friendlies
Alloa Athletic Greenock Morton (3pm) artificial
Ardrossan Winton Rovers Johnstone Burgh
Banchory St Ternan Bridge of Don Thistle (2pm)
Banks o Dee Albion Juv Aberdeen East End
Bathgate Thistle Edinburgh United (2pm or 2.30pm)
Bedlington Terriers (Eng) Musselburgh Athletic
Beith Juniors West Park United (2pm)
Berwick Rangers Haddington Athletic (3pm)
Blantyre Victoria Hamilton Accies (12noon)
Bonnyton Thistle Newton Stewart artificial
Brechin City Dundee (3pm)
Buckie Thistle Maud (2pm)
Caledonian Braves Forth Wanderers (2pm) artificial
Clydebank East Stirlingshire (2pm) artificial
Cove Rangers Formartine United (1pm) artificial
Craigmark Burntonians Irvine Meadow XI (2pm)
Dalkeith Thistle Civil Service Strollers (@ Dalkeith Community Campus, 2.30pm) artificial
Deveronvale Islavale (3pm)
Dumbarton Hebburn Town (Eng) (3pm)
Dundee Violet Culter (2pm)
Easterhouse FA Ardeer Thistle artificial
East Kilbride St Cadocs (2pm) artificial
East Kilbride Thistle Wishaw
Ellon United Keith (@ Garioch Sports Centre, 10am) artificial
Fauldhouse United Fauldhouse United Select (2.30pm) Will Mullen Memorial
FC Edinburgh Hibernian (3pm) artificial
Forfar West End Brechin Victoria (2pm)
Fraserburgh Celtic (3pm) RNLI Charity Match
Glasgow Perthshire St Rochs
Greenock Juniors BSC Glasgow (2pm)
Hill of Beath Hawthorn Oakley United (2.30pm)
Inverkeithing Hillfield Swifts Newburgh artificial
Kemnay AFC Fraserburgh United (2pm)
Kilsyth Rangers Dunipace (2pm)
Kirriemuir Thistle Dyce (2pm)
Kilwinning Rangers U20 Kello Rovers (@ venue tbc)
Livingston Queen of the South (3pm) artificial
Lochee United Hermes (@ New Beechwood Park, 2pm) artificial
Lochmaben Carlisle City (2pm)
Loch Ness Clachnacuddin (1pm)
Lossiemouth United Lossiemouth United Former Players (2pm)
Lothian Thistle HV Edinburgh South artificial
Luncarty Arniston Rangers (@ Kinross Astro, 2pm) artificial
Mid Annandale Whitletts Victoria (2pm) artificial
Montrose Roselea Sunnybank (@ Links Park, 2pm) artificial
Newmains United Hamilton Accies (3.30pm)
Peebles Rovers Witchford 96 (Eng) (2pm)
Penicuik Athletic Drumchapel United
Pollok Bonnyrigg Rose (2pm)
Rossvale Nithsdale Wanderers (@ Huntershill Sports Hub, 2pm) artificial
Rosyth Dundonald Bluebell artificial
Stenhousemuir Cowdenbeath (2pm) fixture reversed / behind closed doors artificial
Stonehaven Turriff United (12noon)
Stoneyburn Juniors Forfar United
St Cuthbert Wanderers Birchtree AFC (2pm) artificial
St Peters Arthurlie (@ 3Ms Astro, Newton Mearns, 2pm) artificial
Stranraer Connahs Quay Nomads (Wal) (3pm)
Strathspey Thistle Nairn St Ninian (1pm)
Threave Rovers Gretna 2008 (2pm)
Tynecastle Preston Athletic (@ Meggetland 3G, 2.30pm) artificial
Western Isles Island Games XI Nairn County (@ Goathill Park, Stornoway, 6pm)
Whitburn Juniors Linlithgow Rose (2.30pm) fixture reversed
Whitehills Rothie Rovers
Wigtown & Bladnoch Lochside Club AFC
Thorniewood United P-P Hamilton Accies (3.30pm)
Ricky Little Testimonial (2pm ko)
Arbroath Montrose
Niall Quinn Testimonial (1pm ko)
Linfield (NI) St Mirren
Alex Thoirs Testimonial (3pm ko)
Huntly Elgin City
Portland Bowl (3pm ko)
Caithness XI Sutherland XI (@ Back Park, Castletown)